Zwycięstwem Zbigniewa Wyki - Sołtysa Sołectwa Jeżowe Kameralne i Sołectwa Jeżowe Kameralne zakończył się I etap (powiatowy) podkarpackiego plebiscytu na Sołtysa Roku 2018 i Sołectwo Roku 2018 organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny. Plebiscytowi patronuje Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Celem organizatorów Plabiscytu jest podkreślenie jak ważna jest rola sołtysów, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców – bliżej niż inni samorządowcy i parlamentarzyści. Na wsi mniej liczy się to, co ktoś mówi, a bardziej to, co robi i gotów jest zrobić dla wspólnego dobra. Jak stwierdza Stanisław Sowa, redaktor naczelny "Nowin" :  "Jako największa gazeta i portal internetowy na Podkarpaciu sięgamy głęboko do lokalnych społeczności. Na stronach Nowin i nowiny24.pl piszemy o sukcesach i problemach mieszkańców podkarpackich wsi. Prezentacja dokonań wyróżniających się sołtysów jest głównym celem tego plebiscytu. Wśród sołtysów w naszych gminach wielu jest prawdziwych społeczników. Ludzi, którzy swojego sołtysowania nie traktują jako szczebla kariery czy sprawowanej władzy. Poświęcają swój wolny czas i siły, aby działać i zachęcać do działania innych. Na łamach drukowanego wydania gazety i w naszym serwisie internetowym będziemy prezentować właśnie te aktywne sołectwa i sołtysów naszego regionu."

Plebiscyt jest prowadzony w dwóch kategoriach: Sołtys Roku 2018 i Sołectwo Roku 2018. Głosowanie w etapie powiatowym rozpoczęło się 20 kwietnia, a zakończyło wczoraj - 22 maja 2018 r. Sołtys Zbigniew Wyka zwyciężył w tym etapie zdobywając 148 głosów i pokonując Jolantę Roczniak z Podolszynki Plebańskiej w gminie Krzeszów i Bogusława Tofilskiego z Wólki Tanewskiej w gminie Ulanów.

Natomiast w plebiscycie na Sołectwo Roku w pierwszym etapie konkursu zwyciężyło  Sołectwo Jeżowe Kameralne, które otrzymało 40 głosów, na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Groble (także z naszej gminy)  z wynikiem 38 głosów, natomist trzecie miejsce zdobyło Sołectwo Wólka Tanewska w gminie Ulanów z wynikiem 8 głosów.

Trzech sołtysów i trzy sołectwa z każdego powiatu, które uzyskały największą liczbę głosów w etapie powiatowym awansują do etapu wojewódzkiego, który rozpocznie się 25 maja i potrwa do 4 czerwca do godz. 21.00 co oznacza, że gminę Jeżowe w kategorii Sołtys Roku będzie reprezentował Zbigniew Wyka, a w kategorii Sołectwo Roku dwa sołectwa: Jeżowe Kameralne i Groble

Po zakończeniu głosowania w dniu 7 czerwca, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się uroczysta gala plebiscytu. Zostaną na nią zaproszeni laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu. Sołtysi, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart pamiątkowe medale Sołtys Podkarpacia, a laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego powiatu odbiorą dyplomy. Na zwycięzców wojewódzkiego finału czekają bardzo cenne nagrody, dyplomy i statuetki ufundowane przez Annę Schmidt - Rodziewicz Poseł na Sejm RP.

Gratulujemy sukcesu nominantom do finału i życzymy sukcesu w drugim, wojewódzkim etapie plebiscytu w obu kategoriach: Sołtys Roku i Sołectwo Roku

Głosowanie SMS, wyniki na portalu Nowiny24

Na Sołtysa Zbigniewa Wykę - SMS pod nr 72355 o treści NSP.1071
Na Sołectwo Jeżowe Kameralne - SMS pod nr 72355 o treści NSR.1071
Na Sołectwo Groble - SMS pod nr 72355 o treści NSR.1074

Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT