Nowy, bezpieczny i kolorowy plac zabaw został utworzony na Zanawsiu. Dotychczas nieużytkowaną przestrzeń zamieniono na miejsce radości i odpoczynku.


Plac zabaw powstał dzięki realizacji zadania pn. Integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej poprzez utworzenie placu zabaw wokół OSA na Zanawsiu w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020. Kolorowe i różnorodne urządzenia sprawiają młodym użytkownikom wiele radości. Dzieci mogą korzystać z zestawu zabawowego, huśtawki wahadłowej podwójnej, huśtawki wagowej podwójnej, karuzeli krzyżowej, piaskownicy sześciokątnej, sześciokątu ćwiczebnego z pajęczyną oraz ławek parkowych z oparciem.


Utworzenie obiektu rekreacyjnego miało na celu popularyzację aktywnych form spędzania wolnego czasu. Najmłodsi mieszkańcy zyskali przyjazne miejsce zabawy na świeżym powietrzu. Plac zabaw stworzy okazję do wspólnych spotkań, a także przyczyni się do budowania relacji i ożywienia więzi pomiędzy mieszkańcami.


Całkowita wartość zadania to 38 179,20 zł, z czego 10 000,00 zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

 

zanCh001

 

zanCh002

 

zanCh003

 

zanCh004