Trwa bardzo intensywna budowa nowej nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 861 w Jeżowem Podgórzu. To część bardzo dużej inwestycji o wartości ponad 9 milionów złotych wraz z wkładem własnym gminy Jeżowe, która zdecydowanie poprawi infrastrukturę drogową w Jeżowem. Wykonanie wszystkich prac objętych przetargiem wraz z wykonaniem podwójnego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą wojewódzką, wykonaniem nowej nawierzchni do samego skrzyżowania, wykonaniem zatok autobusowych, chodnika po drugiej stronie drogi na odcinku Urząd Gminy - Zespół Szkól Średnich i odwodnienia drogi zakończy się za kilka miesięcy, w kwietniu 2018r.

Przypomnijmy, że ta droga wojewódzka jest w fatalnym stanie technicznym, bo we wschodnim Podgórzu ostatnio była remontowana w latach 80-tych, a w części zachodniej Podgórza w latach 90-tych. Na tym odcinku drogi wczoraj i dzisiaj trwa nakładanie wyrównującej warstwy mieszanki mineralno-asfaltowej. przedwczoraj stara i zniszczona nawierzchnia drogi była frezowana, by w kolejnych dniach dokonać położenia dwóch warstw asfaltu, tej która jest wykonana wczoraj i dzisiaj oraz ścieralnej, która zostanie położona w kolejnych dniach. Wczorajsze prace budowlane trwały do późnych godzin nocnych, prawdopodobnie podobnie będzie i dzisiaj. W okolicach parkingu parafialnego trwa też budowa kolektora i przepustu pod drogą, a w dalszej części Podgórza budowa zatoki postojowej.
Prezentujemy mały fotoreportaż z gruntownego remontu drogi, na który tyle lat czekali mieszkańcy Jeżowego i całej Gminy Jeżowe