W dniu 18 listopada w Jacie odbyła się uroczystość odebrania, poświęcenia i oddania do użytku strażaków remizy OSP w Jacie po remoncie i termomodernizacji. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminy Jeżowe, na czele z Wójtem Gminy Jeżowe Markiem Stępakiem, proboszcz parafii w Jacie ks. Janusz Depciuch, który dokonał poświęcenia pomieszczeń remizy po kapitalnym remoncie i przede wszystkim strażacy, dla których samorząd podjął trud finansowy remontu remizy.

W trakcie uroczystości wójt przekazał strażakom zakupioną przez gminę figurę Św. Floriana, patrona strażaków, która została poświęcona i będzie zamontowana na froncie budynku remizy, zaś Prezes OSP Jata Jan Sudoł w imieniu swoim i strażaków przekazał pamiątkowy puchar z podziękowaniami dla Wójta Gminy Jeżowe za zaangażowanie na rzecz termomodernizacji remizy.
Remont został wykonany przez firmę budowlaną Krzysztofa Furtaka z Jaty za kwotę blisko 200 tys. złotych, w kwocie tej zawiera się też dofinansowanie w kwocie 56 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie do części termomodernizacyjnej remontu budynku. Oprócz termomodernizacji wykonano też remont pomieszczeń wewnętrznych, w tym najważniejszych - Biblioteki Publicznej w Jacie, służącej codziennie swoimi zbiorami i informacją mieszkańcom Jaty, Sójkowej i Zalesia. Wykonano też remont instalacji C.O. wraz z zakupem i montażem nowego pieca gazowego, remont instalacji elektrycznej, remont klatki schodowej, ścian wewnętrznych i posadzek.