Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Jeżowe Podgórze do węzła w Nowosielcu (Nisko Południe)  o dł. ok. 11,5 km. Odcinek ten zbuduje firma STRABAG Sp. z o. o, która zaoferowała kwotę 295 mln 498 tys. zł za zrealizowanie inwestycji w terminie 34 miesięcy.

Ten wybór oznacza, że znamy już wykonawców wszystkich cząstkowych zadań w ramach dużego przetargu na 30-kilometrowy odcinek Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ.

Zadanie A - Nowosielec (Nisko Pd) – Jeżowe Podgórze (dł. ok. 11,5 km) - zbuduje Strabag
Zadanie B - Jeżowe Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km) - zbuduje Budimex
Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km) - zbuduje Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construccion S.A.

Brak odwołań od dokonanych wyborów na te trzy odcinki pozwoli na przekazanie dokumentów przetargowych do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Pozytywny wynik kontroli umożliwi podpisanie umów.

Odcinek S19 o długości 30 km. od węzła „Nisko Południe” do węzła "Sokołów Małopolski Północ” będzie stanowił część szlaku Via Carpatia. Realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Informacje i fotografia za GDDKiA