Od 1 lutego 2018r w Starym Narcie jest czynna świetlica wiejska, w której Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Stary Nart zorganizowało zajęcia i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. W ramach spotkań warsztatowych uczestnicy wykonywali plamy wielkanocne, tak indywidulane jak i te przygotowywane na konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną pn. "Moja Palma Wielkanocna 2018”, którego finał odbył się w Niedzielę Palmową, 25 marca w Bielińcu, a został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec.

Konkursowe palmy były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 5-12 lat, 13-18 lat i powyżej 18 lat. Palma wielkanocna przygotowana na warsztatach w Starym Narcie została najwyżej oceniona przez komisje konkursową i zdobyła I miejsce w kategorii powyżej 18 lat.

Jak informuje Danuta Pikor ze Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Stary Nart: „dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w warsztatach, mają zapewnioną opiekę i pomoc ze strony członków Stowarzyszenia, a także dlatego, że mogą nauczyć się wykonywać nie tylko palmy wielkanocne, ale i inne tradycyjne ozdoby wielkanocne m.in. baranki, kurki, pisanki zdobione różnymi technikami, kwiaty z bibuły i krepiny. Część tych elementów dekoracyjnych jest wykorzystywana do zdobienia palm wielkanocnych, zdobienia i wyposażenia koszyczków ze święconką.”

Gratulujemy sukcesu konkursowego i życzymy rozwijania pasji artystycznych, które kultywują lokalne tradycje zdobnicze, uczą i przypominają różnorodne techniki plastyczne.

Fotografie w galerii zdjęć

Nagrodzoną palmę prezentuje Danuta Pikor

palma nagrodzona