Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych miał miejsce odbiór końcowy prac remontowych i modernizacyjnych wykonanych na pierwszym piętrze budynku pogimnazjalnego, gdzie ma swoją siedzibę Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jeżowem.

W odbiorze technicznym uczestniczyli Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Stanisław Szot, inspektor nadzoru Stanisław Siek, inpektor ds. inwestycji gminy Jeżowe Michał Wasyliszyn, dyrektor SSM Jeżowe Marek Sękiel i wykonawca remontu - właściciel firmy Re-Mat Jan Kopacz.

Prace remonowe obejmowały roboty wyburzeniowe, murarskie, instalacyjne, elektryczne, instalacja wytłumień i prace wykończeniowe, których głównym celem był podział i przystosowanie  pomieszczeń Samorządowej Szkoły Muzycznej do prowadzenia w komfortowych warunkach nauczania gry na instrumentach muzycznych.

W wyniku wykonanych prac powstało 17 specjalistycznych klasopracownii, mała sala koncerowa, pomieszczenie dla przebywania rodziców dowożących swoje dzieci do szkoły, odnowione zostały też sanitariaty. Wszystkie klasopracownie zostały wytłumione dźwiękochłonnymi materiałami, by prowadzone zajęcia w sąsiadujących salach nie powodowały zakłóceń akustycznych.

Dyrektor Marek Sękiel, dziękując władzom gminy za podjęcie i sfinansowanie tego zadania inwestycyjnego w szkole muzycznej stwierdził, że w tej chwili Samorządowa Szkoła Muzyczna w Jeżowem dysponuje jednymi z najlepszych warunków nauczania gry na instrumentach w regionie.

Przypomnijmy, że Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jeżowem jest szkołą, w której nauka jest bezpłatna. Obecnie uczy się w niej 114 uczniów, wsród których 30% to uczniowie spoza gminy Jeżowe. Wykonany remont, który bardzo znacząco poprawił warunki nauczania i liczne sukcesy artystyczne uczniow szkoły przyczyniaja sie do coraz większego zainteresowania nauką w niej uczniów z coraz dalszych miejscowości m.in. z Niska, gdzie istnieje płatna szkoła muzyczna.

Remont został wykonany za kwotę 249 tys. 774 złotych, a przetarg na jego wykonanie został ogłoszony w połowie czerwca.

Szczegóły przetargu w BIP Gminy Jeżowe

Na fotografiach w galerii prezentujemy wygląd pomieszczeń SSM Jeżowe po wykonanych pracach remontowych