Zakończył się trwający od połowy września remont i przebudowa budynku Biblioteki Publicznej w Groblach, który wykonała firma budowlana Re-Mat Jana Kopacza z Jeżowego. W dniu 14 grudnia odbył się odbiór techniczny wykonanych robót budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych.

W ramach remontu i przebudowy obiektu, w którym dotychczas była zlokalizowana Biblioteka Publiczna w Groblach wykonano roboty budowlane zewnętrzne i wewnętrzne (m.in. docieplenie i malowanie elewacji, wymiana stolarki otworowej, budowa schodów na poddasze, budowa chodnika i podjazdu do garażu z kostki brukowej, przebudowano ściany wewnętrzne, wybudowano sanitariaty, kuchnię i kotłownię. W ramach prac instalacyjnych wykonano i wyposażono w niezbędny osprzęt: instalację elektryczną, gazową, centralnego ogrzewania, wodociągową, kanalizacji sanitarnej i wentylacyjną. Końcowym etapem prac były roboty wykończeniowe, montaż armatury, oświetlenia i wyposażenia. Szczegółowy zakres prac został określony w dokumentacji przetargowej  

Po remoncie w obiekcie, biblioteka zlokalizowana na parterze budynku, będzie mieć przestronne i praktyczne pomieszczenia. Poddasze budynku zagospodarowano na dużą świetlicę wiejską wraz z aneksem kuchennym, a do budynku został dobudowany garaż na samochód ratowniczo-gaśniczy OSP Groble.

W odbiorze technicznym uczestniczył Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Stanisław Szot, radna i zarazem sołtys sołectwa Groble Barbara Fusiek, inspektorzy nadzoru: Andrzej Tarczyński, Stanisław Siek i Dawid Wór, dyrektor GCK Jeżowe Zbigniew Bednarz, prezes OSP Groble Mariusz Wojtanowicz, kierownik d/s dróg, inwestycji i remontów w UG Jeżowe Michał Wasyliszyn, gospodarz świetlicy i bibliotekarz Anna Jędrek oraz wykonawca remontu - Jan Kopacz.

Koszt remontu biblioteki, świetlicy i budowy garażu wyniósł 600 tys. złotych. Remont części biblioteczno-świetlicowej został dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 134 tys. złotych.

Na fotografiach w galerii zdjęć wygląd zewnętrzny obiektu, pomieszczeń wewnętrznych i części garażowej po wykonaniu remontu.