Już po raz ósmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Narcie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Czytanie najlepszą nauką”. Jest on skierowany do uczniów V i VI klasy, którzy mają za zadanie zapoznać się z wybraną lekturą konkursową, ale muszą wykazać się również znajomością gramatyki i pisowni języka polskiego.

Uroczysty finał odbył się 1 marca 2018 r. Przystąpili do niego przedstawiciele wszystkich szkół z Gminy Jeżowe. W tym roku zapoznali się oni z powieścią Adama Bahdaja pt. „Wakacje z duchami”, do której nawiązywały pytania testowe, ale również przygotowana dekoracja.
Najlepiej, tracąc zaledwie pięć punktów, napisała Paulina Szwarc (PSP Groble, opiekun Anna Piędel), II miejsce zajęły: Magdalena Kozak (PSP Cholewiana Góra, opiekun Małgorzata Rychlak) oraz Angelika Żak (PSP Stary Nart, opiekun Małgorzata Wyka), III miejsce wywalczyły: Kinga Rurak (PSP Cholewiana Góra, opiekun Teresa Komsa) oraz Karolina Zaguła (PSP Jata, opiekun Teresa Szewczyk).
Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci otrzymali ponadto książki i nagrody rzeczowe. W tym roku przekazano również pamiątkową statuetkę i dyplom uznania szkole w Jeżowem – Kameralnem, która może poszczycić się największą liczbą laureatów i zwycięzców w dotychczasowych edycjach konkursu.
Gminny Konkurs Czytelniczy rokrocznie odbywa się dzięki współpracy PSP w Starym Narcie (Małgorzata Wyka i Alina Kobylarz) oraz Biblioteki Publicznej w Nowym Narcie (Barbara Marut).