W niedzielę 6 maja w Jeżowem odbyła się I edycja Maratonu Rowerowego MTB pod patronatem Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Bogdana Romaniuka, zorganizowana przez Klub Kolarski Jeżowe przy wsparciu samorządu Gminy Jeżowe, samorządu Powiatu Niżańskiego i licznych darczyńców.

Maraton był rozgrywany na dwóch trasach rowerowych; liczącej 34 km trasie Hard dla zawodników i zaawansowanych amatorów kolarstwa terenowego oraz na mniej wymagającej, ale równie ciekawej 15 km trasie Fit przeznaczonej dla amatorów i mniej zaawansowanych pasjonatów kolarstwa.

Obie trasy, wzorem ubiegłorocznej Rowerowej Szarży po Złotą Jeżynę, zostały wytyczone w bardzo pięknych i malowniczych terenach naszej gminy położonych w jej wschodniej części. Przed startem Maratonu Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak zachęcał zawodników, by przy okazji rywalizacji sportowej, poznawali piękno krajobrazu naszej gminy. W Maratonie wzięło udział 88 uczestników i uczestniczek (63 kolarzy wystartowało na trasie Hard i 25 na trasie Fit)

I Maraton Rowerowy w Jeżowem na trasie Hard wygrał Michał Cichoń z Dębicy reprezentujący klub MTB MOSIR Dukla, drugie miejsce zajął Jakub Gryzło z Jasła (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów). Trzeci przyjechał Radosław Wasilewski z Biłgoraja (BSK Miód Kozacki). Ubiegłoroczny zwycięzca Rowerowej Szarży po Złotą Jeżynę Andrzej Kumik z Ulanowa przyjechał na miejscu czwartym.  Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Kolarskiego Jeżowe, trzech z nich znalazło się w pierwszej 15-ce klasyfikacji generalnej.

Natomiast na trasie Fit bezkonkurencyjnym okazał się 18-letni Tomasz Kopeć z Jeżowego, utalentowany zawodnik Klubu Sportowego „Sparta” Jeżowe, który przyjechał z dwuminutową przewagą nad Łukaszem Mareckim z Sokołowa Małopolskiego (TRC Sokołów Małopolski) Trzecie miejsce zajął Łukasz Osiniak także z Sokołowa. W kategorii kobiet na trasie Hard najszybciej na mecie zameldowała się Wiktoria Grodecka ze Stalowej Woli (Baran Cycling), druga przyjechała Joanna Pazik z Rzeszowa, na trzecim miejscu sklasyfikowana została Sylwia Ożga z Jaty. Natomiast na trasie Fit najlepsza w kategorii kobiet była Ewelina Gugała z Grębowa, druga Magdalena Skalska z Rzeszowa, a trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Koc z Jeżowego

Wójt Gminy Jeżowe i darczyńcy wyścigu ufundowali nagrody dla zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych stosowanych w kolarstwie, które wręczali: Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Stanisław Szot i Starosta Niżański Robert Bednarz, który także był fundatorem części nagród. Po ceremonii medalowej Wójt Gminy Jeżowe podziękował i pogratulował zwycięzcom, uczestnikom maratonu i wszystkim, którzy zajmowali się jego organizacją i zabezpieczeniem. Specjalne podziękowania i słowa wdzięczności skierował do Prezesa Klubu Kolarskiego Jeżowe Bogdana Kozłowskiego, za bardzo dobrą organizację Maratonu, zapewnił o wsparciu finansowym Samorządu Gminy Jeżowe dla młodego Klubu Kolarskiego Jeżowe, które już zostało udzielone (na wniosek wójta Rada Gminy Jeżowe przyznała w połowie marca dotację dla klubu w wysokości 10 tys. zł) i będzie udzialane w przyszłości, by dzieci i młodzież z gminy Jeżowe miały szansę na rozwój swoich sportowych talentów, kolarskich pasji, zdrowo i aktywnie spędzali czas wolny od nauki. Na zakończenie prezes Bogdan Kozłowski podziękował za udzielone wsparcie i zaapelował, by dzieci (od 10 roku życia) zapisywać do Klubu Kolarskiego Jeżowe. W tej chwili w tym młodym klubie działa sekcja kolarstwa szosowego licząca 3 zawodników i sekcja kolarstwa szosowo-terenowego MTB, która liczy 4 zawodników (po Maratonie zapisało się do niej kolejnych trzech). W planach władz klubu jest uruchomienie w przyszłosci sekcji kolarstwa turystycznego, w której uczestnicy znajdą szansę na aktywne spędzanie czasu wolnego przez organizację dla nich rowerowych wycieczek w bliższej i dalszej okolicy.

Wyniki trasa Hard

Wyniki trasa Fit