Ania Sabat z Jeżowego, aktualna Mistrzyni Polski i piąta zawodniczka niedawnych Mistrzostw Europy w Berlinie, weźmie udział w biegu na 800 metrów podczas Pucharu Kontynentalnego 2018 w Czechach.

Impreza, która odbędzie się w Ostrawie w dniach 8-9 września, jest organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). To najważniejsze zawody lekkoatletyczne, jakie zostały przyznane Republice Czeskiej. Są to dwudniowe zawody, w których startują cztery złożone wyłącznie z najlepszych lekkoatletów zespoły, reprezentujące poszczególne kontynenty ‒ Europę, Afrykę, obie Ameryki oraz Azję i Oceanię. W każdej dyscyplinie występują dwuosobowe drużyny żeńskie i męskie.
"Wyróżnienie jest niemałe, bo do pucharu zaproszono Anię Sabat i Natalię Pryszczepę - mistrzynię Europy z Berlina" - mówi Piotr Kowal, klubowy trener Ani. Przypomnijmy, że jeżowianka trenująca w CWKS Resovia ostatnio wygrała mityng w Goeteborgu. Chciała tam powalczyć o rekord życiowy, ale niska temperatura (15 stopni), wiatr, deszcz nie pozwoliły zrealizować celu.

Info za Nowiny24
Fot. Paweł Andrachiewicz