W ubiegłym tygodniu, 89 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z terenu Gminy Jeżowe rozpoczęło kolejną edycję programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" - Jeżowe 2019.

Wniosek Gminy Jeżowe na dofinansowanie przebudowy boiska wielofunkcyjnego na stadionie sportowym w Jeżowem z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej utworzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, który został podpisany przez Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka pod koniec marca tego roku, uzyskał pozytywną ocenę formalno-merytoryczną, dzięki czemu nasza gmina na ten cel otrzyma 404 tys.600 złotych w 2019 roku.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras po raz kolejny otrzymało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników dofinansowanie na zorganizowanie zimowego wypoczynku dla dzieci rolników w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Wczoraj w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski - Sekretarz Stanu w ministerstwie i Marek Stępak - Wójt Gminy Jeżowe zawarli umowę na dofinansowanie z Funduszu Kultury Fizycznej i Sportu budowy trzech obiektów sportowych w naszej gminie.