Od wczoraj nasza gmina ma dwa kolejne, nowe i piękne witacze przy drodze wojewódzkiej nr 861. Wczoraj nowe witacze zostały zamontowane: jeden we wschodniej części Grobel, w lokalizacji starej i bardzo zniszczonej tablicy informacyjnej, a drugi w Sójkowej obok wjazdu na stadion sportowy klubu Czarni Sójkowa. 

Nowe witacze są nieco niższą (wys. 4 metry) kopią witaczy przy drodze krajowej i zawierają wszystkie istotne elementy, które charakteryzują naszą gminę, czyli królewskie pochodzenie miejscowości, datę lokowania, herb gminy, powitanie i nazwę gminy, domenę internetową i nowe gminne hasło TRADYCJA na JUTRO, które charakteryzuje mocne przywiązanie mieszkańców gminy do tradycyjnych wartości, a jednocześnie uznaje je za na tyle ważne, by na nich budować przyszłość i rozwój gminy. Kolorystyka witaczy zaprojektowana w jednoznacznie kojarzonym z Jeżowem kolorze jeżynowym. Wszystkie znaki, napisy i elementy graficzne poza tłem są wykonane z wysokojakościowej folii odblaskowej II generacji.

W tej chwili gmina Jeżowe ma już cztery witacze przy obu najważniejszych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez gminę - drodze krajowej nr 19 i drodze wojewódzkiej nr 861

Przetarg na wykonanie i montaż witaczy wygrała firma Undrgraf z Bydgoszczy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę cenową i gwarancyjną. Koszt wykonania, dostawy i montażu witaczy wyniesie 14 tys. 391 złotych brutto.