W dniu 11 listopada w Jeżowem odbyły się Gminne Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką przed Gminnym Centrum Kultury, skąd nastąpił przemarsz do Kościoła Parafialnego pw. Narodzenia NMP w Jeżowem, prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą.

O godzinie 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Krzysztof Pałac. Pierwsza część zakończyła się procesją na cmentarz parafialny pod Pomnik Poległych. Poprzez wspólną modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oddano hołd Polakom walczącym o wolną  ojczyznę.

W drugiej części uroczystości, która miała miejsce w Remizie OSP Jeżowe, odbyła się Akademia patriotyczna, a także występy artystyczne uczniów i nauczycieli z Samorządowej Szkoły Muzycznej
I stopnia w Jeżowem oraz  zespołów działających w gminie Jeżowe.

Na zakończenie obchodów o godzinie 17:00 po raz kolejny w Parku Gminnym Jeżowe Centrum zapłonęły Ogniska Niepodległości. Zebrani wokół nich wspólnym śpiewem uczcili pamięć tych, którzy walczyli o wolność i suwerenność. W tym miejscu Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak pragnie serdecznie podziękować za udział  w uroczystości:

Szanowni Państwo !

Pragnę serdecznie podziękować za udział w obchodach 101  rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękuję za obecność, postawę, za miłość do Ojczyzny.

Dziękuję Przewodniczącemu Rady Powiatu Sylwestrowi Daśko, Przewodniczącemu Rady Gminy Jeżowe Marianowi Kocowi, radnym, sołtysom, Proboszczowi ks. Krzysztofowi Pałacowi, ks. Łukaszowi Malińskiemu i Patrykowi Gładkowskiemu, dyrektorom placówek oświatowych i kulturalnych, nauczycielom szkół, licznym delegacjom.

Dziękuję za przygotowanie uroczystej oprawy pocztom sztandarowym ze szkół i jednostek OSP Jeżowe oraz Cholewiana Góra, Gminnej Orkiestrze Dętej, Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jeżowem, harcerzom, dzieciom i młodzieży szkolnej, a przede wszystkim zgromadzonym mieszkańcom gminy.

Słowa podziękowania kieruję również do Gminnego Centrum Kultury- Organizatora uroczystości, a także do wszystkich osób, które przyczyniły się do jej przygotowania.

Dziękuję za trud i zaangażowanie.

 

image001

 

image002

 

image003

 

image004

 

image005

 

image006

 

image007