Z przykrością przyjęliśmy informację, że w wieku 82 lat, w 55 roku kapłaństwa zmarł ks.kan. Kazimierz Lęcznar, wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach.


Ksiądz Kazimierz Lęcznar urodził się 20 listopada 1938 roku w Łańcucie. W 1958 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 25 czerwca 1965 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wola Zarczycka, Łowce, Rzeszów – Fara, Rzeszów – św. Jana Chrzciciela, Żołynia, Strzyżów, Iwonicz Zdrój, Krzywcza. W 1983 roku został mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach. Przez lata sumiennie i wytrwale wypełniał swoje kapłańskie obowiązki. Poświęcił swoje życie Bogu i swoim parafianom. Dzięki staraniom ks. Kazimierza Lęcznara przeprowadzono wiele prac remontowych w świątyni, m.in dokonano jej rozbudowy poprzez obudowanie naw bocznych, przedsionka i wieży kościelnej. Po 29 latach sprawowania funkcji proboszcza, w 2012 roku, ks. Kazimierz Lęcznar przeszedł na kapłańską emeryturę, jednak nadal pozostając aktywnym duszpastersko.

 

ks lecznar


Obok owocnej pracy duszpasterskiej ks. Kazimierz Lęcznar znany był również z tłumaczeń książek z języka angielskiego na język polski. W 2001 roku został odznaczony godnością kanonika honorowego Opatowskiej Kapituły Kolegiackiej.


Zmarłego ks. kan. Kazimierza Lęcznara polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

Program uroczystości pogrzebowych:

Niedziela, 22 listopada 2020 r., godz. 17.00
Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Groblach

Poniedziałek, 23 listopada 2020 r., godz. 13.00
Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Groblach i złożenie ciała na cmentarzu parafialnym w Groblach

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!