„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa?”

Św. Jan Maria Vianney

 

Wielki Czwartek to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy Pańskiej, dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W sposób szczególny kierujemy dzisiaj nasze myśli w stronę kapłanów, przede wszystkim tych posługujących w parafiach naszej gminy, a także kapłanów Rodaków.


Kapłaństwo to niezwykły dar nie tylko dla kapłana, ale przede wszystkim dla całej wspólnoty wierzących. W „Dzienniczku świętej Siostry Faustyny” Jezus w sposób szczególny ukazał obraz wielkości powołania kapłańskiego, mówiąc: „oddaję ci w opiekę dwie perły drogocenne sercu Mojemu, a nimi są dusze kapłanów i dusze zakonne”.


 Czcigodni Kapłani!

Dziękujemy Wam za to, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa i jesteście obecni pośród nas. Dziękujemy za każdą Eucharystię, spowiedź, modlitwę, za wszystkie udzielone sakramenty, dobre słowo.

Życzymy wielu życzliwych serc ludzkich, radości z pełnionej posługi kapłańskiej, mocy Ducha Świętego. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Was matczyną miłością i opieką, a Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Waszym apostolskim powołaniu.


Wójt Gminy Jeżowe
Marek Stępak