Za nami kolejne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku mieszkańcy gminy Jeżowe złożyli hołd wszystkim, którzy dla Niepodległej  oddali swe życie.


Z tej okazji w kościele parafialnym w Jeżowem została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Krzysztof Pałac, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP. W nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych gminy Jeżowe, w tym Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, radni, zaproszeni goście, dyrektorzy i nauczyciele szkół, harcerze, dzieci i młodzież szkolna, strażacy, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Po mszy św. nastąpił przemarsz uczestników uroczystości na cmentarz parafialny pod Pomnik Poległych. Poprzez wspólną modlitwę, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oddano hołd Polakom walczącym o wolną  ojczyznę.
Kolejnym punktem obchodów była akademia patriotyczna, a także występy artystyczne uczniów i nauczycieli  Samorządowej Szkoły Muzycznej  I stopnia w Jeżowem, dzieci z grupy wokalnej GCK Jeżowe oraz  zespołów działających w gminie Jeżowe.

Obchody zakończył pokaz fajerwerków, poprzedzony wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni przy Ogniskach Niepodległości.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy za obecność, postawę, za włączenie się we wspólne świętowanie!