Jeżowe znalazło się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wiejskich miejscowości w naszym województwie! Rozstrzygnięcie X edycji konkursu odbyło się 29 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Nagrodę z rąk wicemarszałka Piotra Pilcha odebrał z-ca wójta gminy Jeżowe Michał Wasyliszyn.Fot. D. Kozik Biuro Prasowe UMWP


Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka” odbywa się cyklicznie. Organizowany jest raz w roku, a jego głównym celem jest pokazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców o swoje najbliższe otoczenie. Równocześnie konkurs ma promować ideę wspólnego działania społeczności wiejskiej oraz identyfikację i rozpowszechnianie najlepszych wzorców współpracy lokalnych społeczności, w celu uzyskania wspólnej korzyści w postaci przyjaznej dla mieszkańca, zadbanej wsi, stanowiącej wizytówkę regionu. Była to już 10 edycja konkursu, w którym rywalizowano o tytuł „najpiękniejszej”.

W tym roku do konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” zgłosiło się 18 miejscowości z terenu województwa podkarpackiego. Komisja konkursowa zgodnie z kryteriami ocen określonymi w regulaminie wybrała 10 finalistów, którzy przeszli do drugiego etapu. W nim odbywały się odbywa wizje lokalne w wybranych miejscowościach oraz głosowanie internetowe. Wyniki głosowania internetowego sumowały się z oceną dokonaną przez komisję konkursową. W ten sposób wybrano „Najpiękniejszą Wieś Podkarpacką”. Pierwsza dziesiątka nagrodzonych wsi prezentuje się następująco:

1 miejsce – Dębno (Gmina Leżajsk)

2 miejsce - Krościenko Wyżne (Gmina Krościenko Wyżne)

3 miejsce – Markuszowa (Gmina Wiśniowa)

4 miejsce – Werchrata (Gmina Horyniec-Zdrój)

5 miejsce - Wólka Małkowa (Gmina Tryńcza)

6 miejsce – Rogi (Gmina Miejsce Piastowe)

7 miejsce – Tuszów Narodowy (Gmina Tuszów Narodowy)

8 miejsce - Trzcinica (Gmina Jasło)

9 miejsce – Gnojnica Dolna (Gmina Ropczyce),

10 miejsce – Jeżowe (Gmina Jeżowe).

Serdecznie gratulujemy organizatorom i zwycięzcom. Wszystkim osobom, które oddały głos na naszą miejscowość dziękujemy!