W dniu wczorajszym do Urzędu Gminy Jeżowe dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze z 23 WDH „Watra” pod opieką Drużynowej Bogumiły Pikor przekazali je na ręce Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Niżański Robert Bednarz.

- Dziękuję naszym niezawodnym Harcerzom za pielęgnowanie tej pięknej grudniowej tradycji, za pamięć o naszym samorządzie.  Życzę, aby każdy z nas miał w sobie to światełko pokoju, potrafił  go pomnażać i dzielić się nim z innymi- Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 1991 roku. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Swoją wędrówkę rozpoczyna w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.  Do Polski dotarło 11 grudnia i od tego dnia jest przekazywane do domów, parafii, urzędów i różnych instytucji w całym kraju.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło dla Ciebie”.