W ostatnich tygodniach w naszej gminie odbywa się seria rodzinnych pikników, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i gości. Wydarzenia te mają miejsce w różnych częściach gminy, dostarczając uczestnikom wielu radości i wspólnych, rodzinnych chwil. Dotychczas pikniki odbyły się już w Jeżowem Centrum, w Nowym Narcie, w Jeżowem – Zagościńcu, w Groblach, w Sójkowej, w Krzywdach, w Jeżowem - Podgórzu oraz w Jacie. Każdy z dotychczasowych pikników obfitował w liczne atrakcje, takie jak wspólne grillowanie, konkursy, gry i zabawy, muzykę na żywo oraz rozgrywki piłkarskie, które sprawiły, że zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się doskonale.

Szanowni Państwo !

Informuję, iż na terenie Gminy Jeżowe wystąpiła susza rolnicza.

Poniżej przekazuję podstawowe informacje w zakresie szacowania strat.

Ministerstwo rolnictwa uruchomiło aplikację suszową na 2024 rok. Rolnicy mogą więc składać wnioski o szacowanie strat na swoich polach.

Zbliża się kolejna fala upałów, uwaga na zwierzęta!


Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt.


Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem. Szczególnie w trudnych warunkach są zwierzęta żyjące na uwięzi, pozostawione same sobie, często bez kropli wody zdatnej do picia. Buda, która stoi na otwartym słońcu i jest pokryta blachą nagrzewa się i temperatura w środku sięga nawet 70*C. Metalowy łańcuch rozgrzewa się do podobnych temperatur i może powodować poparzenia na skórze zwierzęcia.

2 lipca odbył się odbiór końcowy robót wykonanych w ramach zadania pn:  „Przebudowa drogi gminnej nr 102327R od km 0+000 do km 0+999 w miejscowości Cholewiana Góra”.