- Szczegóły
- Kategoria: Sytuacje kryzysowe
Komunikat o stanie wody i zagrożeniu może być przekazywany za pomocą lokalnych środków masowego przekazu, obwieszczeń, komunikatów, na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób przyjęty w naszej gminie.
Już w chwili wystąpienia zagrożenia powodziowego powinno się odpowiednio przygotować na wypadek powodzi.
Czytaj więcej: Procedury postępowania w przypadku zagrożenia powodziowego
- Szczegóły
- Kategoria: Sytuacje kryzysowe
Sygnał alarmowy w przypadku zagrożenia może być nadany przez telefon, syreną, ruchome środki nagłaśniające, radio („Leliwa” - 93,5 MHz, „Rzeszów” - 102,9 MHz) lub telewizję regionalną - TV Rzeszów).
Stan zagrożenia
W przypadku stanu zagrożenia TŚP należy:
- włączyć odbiorniki radiowe i TV na program lokalny w celu wysłuchania komunikatów ostrzegawczych, stosować się do poleceń nadawanych przez obronę cywilną
- wyłączyć urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, zamknąć i uszczelnić wszystkie otwory wentylacyjne, okna i drzwi
Czytaj więcej: Zagrożenie toksycznymi środkami przemysłowymi (tśp)
- Szczegóły
- Kategoria: Sytuacje kryzysowe
Wypadki radiologiczne mogą zdarzyć się wszędzie tam, gdzie materiały radioaktywne są używane, składowane lub transportowane. Ponadto mogą one mieć miejsce w elektrowniach jądrowych, szpitalach, uniwersytetach, laboratoriach badawczych, w zakładach przemysłowych, na głównych drogach, liniach kolejowych oraz w stoczniach.
Materiały radioaktywne są niebezpieczne z powodu szkodliwego oddziaływania niektórych typów promieniowania na komórki ciała. Im dłużej dana osoba jest narażona na promieniowanie, tym większe jest zagrożenie. Są trzy czynniki, które minimalizują oddziaływanie promieniowania na twoje ciało: odległość, osłona oraz czas.
Czytaj więcej: Postępowanie w przypadku zagrożenia promieniotwórczego
- Szczegóły
- Kategoria: Sytuacje kryzysowe
W przypadku ataku terrorystycznego (napadu na obiekt z użyciem broni, noża, ładunku wybuchowego lub innego niebezpiecznego narzędzia) należy:
- w pełni podporządkować się wezwaniom napastników
- nie prowokować ich do użycia siły lub broni
- nie wykonywać gwałtownych ruchów, zachowywać się spokojnie, a o każdym zamiarze zmiany miejsca lub położenia (o ile jest to konieczne) uprzedzać napastników
- nie ulegać panice (nie krzyczeć, nie płakać, nie histeryzować)
- nie atakować napastników (poza oczywistymi przypadkami posiadania fizycznej lub liczebnej przewagi, kiedy środki posiadane przez napastnika nie mogą spowodować większych szkód, zwłaszcza dla życia i zdrowia interweniujących osób)
Czytaj więcej: Atak terrorystyczny, akt wandalizmu i rozruchy ulicznne
- Szczegóły
- Kategoria: Sytuacje kryzysowe
Osoba, która powzięła wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego, albo zauważyła przedmiot niewiadomego pochodzenia, mogący być ładunkiem wybuchowym, obowiązana jest natychmiast o tym powiadomić: Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji tel. 15-8412046, 15-8775310 lub Posterunek Policji w Jeżowem tel. 8794307 albo zadzwonić pod numer telefonu zgłoszeniowego policji tj. 997
Czytaj więcej: Powzięcie wiadomości o podłożeniu lub znalezieniu ładunku wybuchowego
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec