Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Gminne Centrum Kultury w Jeżowem oraz Biblioteka Publiczna w Groblach zapraszają do udziału w akcji Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

W  niedzielę na boisku sportowym w Kowalach odbył się "Festyn Anielski" organizowany  przez katolickie Zgromadzenie Zakonne Sióstr od Aniołów. Wydarzenie obfitowało w występy artystyczne, liczne konkursy i zabawy, dużym powodzeniem cieszyła się "anielska kuchnia". Podczas festynu zbierano pieniądze na dokończenie budowy Anielskiego Centrum Integracji w Jeżowem. Honorowy patronat nad piknikiem, który oprócz Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zorganizowali gmina Jeżowe i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, sprawowali ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz, starosta niżański Robert Bednarz oraz Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

W najbliższą niedzielę 27 sierpnia na boisku sportowym w Kowalach odbędzie się "Festyn Anielski" To będzie festyn wyjątkowy nie tylko z nazwy, bo po raz pierwszy w naszej gminie organizuje go katolickie Zgromadzenie Zakonne Sióstr od Aniołów.

20 sierpnia na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Jarocinie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego. Pogoda była wyjątkowo deszczowa, wieńce dożynkowe po Mszy Świętej zostały w kościele, aby nie zmokły.

W dniach 19-20 sierpnia w Jarocinie odbędzie się główna, coroczna impreza plenerowa pod nazwą "Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin". W jej drugim dniu odbędą się "Dożynki Powiatu Niżańskiego", w których wezmą udział reprezentanci naszej gminy: