Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Roboty drogowe w gminie Jeżowe idą "pełną parą" i powstaje coraz więcej asfaltowych dróg gminnych. Do końca półrocza zostanie ukończonych 10 dróg i dwa place gminne, które buduje ZPUH Feramenta. Inwestycja w infrastrukturę drogową jest realizowana w ramach prawie milionowego przetargu rozstrzygniętego pod koniec stycznia. Łącznie będzie to 2,5 km nowych dróg i 265 m2 nowej nawierzchni placów gminnych.

Duża część tych dróg ma już wykonane korytowanie, odwodnienie, podłoże z tłucznia i położony asfalt. W poniedziałek 30 kwietnia kontynuowane były prace budowlane na trzech drogach objętych przebudową i modernizacją: drodze "watrasowej", obok wikarówki i obok banku spółdzielczego - w jej obu odcinkach (do rzeki i za rzeką). Na tych drogach położona została pierwsza, wyrównawcza warstwa mieszanki asfaltowo-bitumicznej. Dalsze prace budowlane na tych, kolejnych drogach i placach, będą kontynuowane w najblizszych dniach i tygodniach, by inwestycja została ukończona w ustalonym umową terminie.

Kolejną inwestycję drogową w naszej gminie zrealizuje Przedsiębiorstwo Molter, które do końca sierpnia, za ponad pół miliona złotych przebuduje 573-metrową drogę gminną w Groblach.

W galerii zdjęć dokumentujemy postęp i zaawansowanie prac budowlanych