Zakład Usług Elektrycznych El-Kam Kamila Kowalskiego z Jeżowego przed terminem ukończył budowę oświetlenia ulicznego w kilku miejscowościach naszej gminy. Nowe lampy pojawiły się w kilku miejscach w Jeżowem, Groblach, Krzywdach, Kątach, Podgórzu, Kameralnem i Cholewianej Górze. Wykonane prace kosztowały 74 tys. 661zł i objęte są 5 -letnią gwarancją.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak wraz z pracownikami gminy zajmującymi się inwestycjami i gospodarką odpadami komunalnymi, w obecności dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jeżowem Marka Kamińskiego i pracowników ZGK, otwarli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który będzie obsługiwany przez pracownika ZGK Jeżowe.

LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” zaprasza na cykl spotkań informacyjnych przed planowanym naborem wniosków dotyczących podnoszenia wiedzy społeczności lokalnej z zakresu ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Będzie można składać wnioski do 50 tys. zł. W naszej gminie takie spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy Jeżowe.

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze do końca czerwca 2018 r. Natomiast od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

Przypominamy, że jutro (czwartek 12 kwietnia 2018r.) na terenie całej Gminy Jeżowe, odbędzie się zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych (np. radia, sprzęt AGD, lodówki, telewizory – kompletne, a nie same obudowy).
Odpady prosimy wystawiać w dniu zbiórki, w widocznym miejscu - do godziny 7:00.