Od 4 marca 2019 r. będzie można składać wnioski na nowy e-dowód. E-dowód to wielofunkcyjny dokument z warstwą elektroniczną, który będzie bezpłatnym i bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.

W dniu 02 lutego 2019 r. 100-lecie swoich urodzin obchodziła Pani Maria Łach (rod.Rogala). Pani Maria urodziła się 30 stycznia 1919 r. w Jeżowem, obecnie zamieszkuje w Groblach. Dzień 2 lutego jest również dniem Patronki dostojnej Jubilatki.

W dniu 27 stycznia 2019 w Budynku Zespołu Szkół w Jeżowem odbył się zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Jeżowem i Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Jeżowem koncert kolęd pn. „Kolędujmy Panu”. Wydarzenie objął swoim patronatem Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Gmina Jeżowe ogłasza nabór na zajęcia nauki pływania w ramach projektu pn.: „Jeżowe - Umiem pływać 2019".

Niektórzy użytkownicy sieci komórkowej, by poprawić siłę sygnału w domu lub biurze, instalują wzmacniacze GSM, tzw. repeatery. Tymczasem urządzenia te zakłócają funkcjonowanie sieci komórkowej, a ich samowolne stosowanie może słono kosztować.