Dokładnie 100 lat temu, w nocy z 21 na 22 listopada 1918 roku, po 146 latach zaboru austrackiego, Lwów z powrotem znalazł się w rękach polskich obroniony przez Lwowskie Orlęta. Historia Orląt Lwowskich do dziś jest aktualna. Niestety nie w cnotach Polaków, ale w ich wadach. Sto lat temu we Lwowie do obrony polskiej niepodległości stanęła tylko młodzież.

Wieczornica Piosenki Patriotycznej w ZS w Jeżowem Centrum
W  dniu 7 listopada 2018 roku o godzinie 17 – tej rozpoczęła się uroczysta Wieczornica Piosenki Patriotycznej, na którą licznie przybyli Rodzice, uczniowie, zaproszeni Goście, w tym przedstawiciele Rady Powiatu Niżańskiego i Rady Gminy Jeżowe, a także pracownicy szkoły oraz grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Sudoł.

Uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Jeżowem, Zespół Szkół w Jeżowem Centrum zainaugurował kilkudniowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach od 5 do 9 listopada na terenie szkoły w Starym Narcie obchodzono Tydzień Niepodległości, w czasie którego zorganizowano wiele akcji tematycznie związanych z Polską i jej historią.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 17 października 2018 roku, w sali posiedzeń Urzędu Gminy Jeżowe odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Jeżowe. Wyróżnienie otrzymali dyrektorzy, nauczyciele i kadra Zespołu Obsługi Szkół.