Posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale również obowiązki. Szczegóły na plakacie.

 

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Tym razem tematem przewodnim jest „Tytoń i choroby serca”. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia zdrowotne i inne, związane z użyciem wyrobów tytoniowych oraz promowanie skutecznych strategii mających temu zapobiec.

Wzorem lat ubiegłych w dniu 11 kwietnia 2018 r w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowem odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Turniej organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jeżowem, przy pomocy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku oraz wsparciu Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka.

Z okazji święta Świętego Floriana - Patrona Strażaków, składamy serdeczne życzenia i podziękowania dla Druhów strażaków ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie i wszystkich strażaków zawodowych.
Niech święty Florian, Patron Strażaków wyprasza Wam niezbędną pomoc i obronę, chroni od nieszczęść i wypadków, a tę ofiarną i niezwykle trudną służbę ludziom i ich mieniu, uczyni bezpieczną, niech wyprasza Boże błogosławieństwo dla Was, Waszych rodzin i bliskich.

Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe - Mirosław Bajek Wójt Gminy Jeżowe - Marek Stępak

W dniu dzisiejszym odbyło się walne zebranie delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Jeżowem, którzy wysłuchali sprawozdania władz Gminnej Spółki Wodnej w Jeżowem za 2017r. i wybrali nowe władze spółki. W spotkaniu uczestniczyło blisko połowa delegatów (15  z 38) reprezentujących kilka tysięcy członków GSW.