Dzisiaj wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy Kościoła Katolickiego, która jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

Z tej okazji Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim organistkom i organistom pracującym w parafiach naszej gminy, członkom orkiestr, chórów parafialnych i szkolnych, schól parafialnych i szkolnych, wszystkim muzykom i członkom zespołów w naszej gminie, dla których Św. Cecylia jest Patronką ich pracy i twórczości oraz życzy, by ta pasja lub zawód trwale przyczyniała się do rozwoju osobowego i dawała odbiorcom częstą okazję do żywego kontaktu z wysoką kulturą muzyczną i wokalną, zaś samym muzykom i wokalistom, satysfakcji i sukcesów w życiu osobistym i artystycznym. Niech Państwa Patronka będzie Wam codzienną pomocą i wsparciem.