W dniu 02 lutego 2019 r. 100-lecie swoich urodzin obchodziła Pani Maria Łach (rod.Rogala). Pani Maria urodziła się 30 stycznia 1919 r. w Jeżowem, obecnie zamieszkuje w Groblach. Dzień 2 lutego jest również dniem Patronki dostojnej Jubilatki.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach, celebrowaną przez ks. Proboszcza Bartosza Rachwała i Ks. Prałata Kazimierza Lęcznara. Na zaproszenie Jubilatki i Jej Rodziny, uczestnicy uroczystości udali się do lokalu w Rudniku nad Sanem, gdzie składano dostojnej Jubilatce gratulacje.

 

Życzenia dyplomy i kwiaty Jubilatce złożyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak wraz z pracownikami: Stanisławą Czubat i Markiem Błądkiem, Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe Marian Koc z radnymi Barbarą Fusiek i Romanem Łyko,  Przedstawiciele ZUS w Stalowej Woli oraz liczna rodzina, znajomi i sąsiedzi.

 

Całe życie  Jubilatki związane było z gminą Jeżowe. W czasie okupacji zmuszona była do ciężkiej pracy na rzecz okupanta. W 1944 roku wyszła za mąż za Juliana Łach, z którym przeżyła 34 lata. Głównym źródłem utrzymania rodziny była praca we własnym gospodarstwie rolnym. Razem z mężem w trudnych czasach wychowała  pięcioro dzieci. Pani Maria Łach doczekała się dwudziestu wnuków i dwudziestu sześciu prawnuków. Wszelkie trudy i troski zawierzała zawsze Panu Bogu, który obdarzył Ją długim życiem i liczną rodziną, która otacza Ją szczególną i serdeczną opieką.

 

Jubilatka cieszy się bardzo  dobrym zdrowiem, jest pogodną i wesołą osobą, być może temu zawdzięcza  swoją długowieczność.    

 

Jubilatce życzymy dalszych lat w zdrowiu i szczęściu.