W naszej gminie z inicjatywy Bogdana Kozłowskiego - właściciela firmy i sieci sklepów "Rowerowo" dniu 29 grudnia został zarejestrowany Klub Kolarski Jeżowe. To trzeci klub sportowy w naszej gminie, obok dwóch klubów piłkarskich: KS Sparta Jeżowe i KS Czarni Sójkowa.  Prezesem Klubu jest Bogdan Kozłowski, który już rozpoczął nabory do grup kolarskich, prowadzi z zawodnikami regularne treningi i organizuje wyjazdy na wyścigi kolarskie MTB, a w dniu 6 maja zorganizuje "I Maraton Rowerowy MTB w Jeżowem". Plany rozwoju i działalności Klubu są bardzo ambitne a dotychczasowa i planowana organizacja jego działalności jest realizowana na bardzo profesjonalnym poziomie.

Celem Klubu jest:

  • 1) propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia poprzez jazdę na rowerze i sportowe wspołzawodnictwo;
  • 2) promocja kolarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • 3) promowanie turystyki roweroweji sportów rowerowych wśród dzieci , młodzieży i dorosłych;
  • 4) działanie nz rzecz rozwoju wszystkich odmian kolarstwa, innych sportów rowerowych oraz szeroko pojętej turystyki rowerowej;
  • 5) kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości czlonków poprzez uczestnictwo w realizacji zadań Klubu;
  • 6) rozwój i integrowanie środowiska rowerowego;
  • 7) propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego;
  • 8) rozwijanie zainteresowań turystyką rowerową, kulturą fizyczną i rekreacyjnym uprawianiem sportu;
  • 9) uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze całego kraju;
  • 10) promocja w szczególności Gminy Jeżowe, Powiatu Niżańskiego oraz Województwa Podkarpackiego w środowisku kolarskim i turystycznym.

Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, dorosłych) do zapisywania się do Klubu Kolarskiego Jeżowe. Rekrutacja od 10 roku życia dla dziewcząt i chłopców jest prowadzona w siedzibie firmy "Rowerowo" - Jeżowe 178 

Klub działa zaledwie miesiąc, ale zawodnicy już zdążyli wziąć udział w kilkunastu treningach, kilku wyścigach kolarskich i odnotować spory sukces - zawodnik Klubu - Piotr Sawicki zdobył 4 miejsce w XI Bieszczadzkim Wyścigu Rowerów Górskich "Zimowe Tropy Żbików 2018", który odbył się 27 stycznia w Komańczy.

Strona internetowa Klubu Kolarskiego Jeżowe

Fanpage Klubu Kolarskiego Jeżowe

Zapisy on-line na I Maraton Rowerowy MTB,,JEŻOWE MTB MARATON"

zapisy baner