W dniu 1 lipca 2018 r na stadionie sportowym w Jeżowem odbyły się zawody sportowo-pożarnicze gminy Jeżowe i Kamień. W zawodach startowało w sumie 18 drużyn, w tym z gminy Jeżowe: 1 drużyna kobieca i 8 drużyn męskich, a z gminy Kamień: 3 drużyny kobiece i 6 drużyn męskich. Dodatkową atrakcją był start bezpośredni w ćwiczeniu bojowym najlepszych drużyn z gmin Jeżowe i Kamień o Superpuchar Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka.

 

Zawody stały na wysokim poziomie, wszystkie drużyny ukończyły zawody i wykazały się dużym zaangażowaniem i wolą walki. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

W grupie A /mężczyźni/ zwyciężyła OSP Stary Nart , a w grupie C/kobiety/ OSP Jeżowe, Superpuchar Wójta Gminy Jeżowe zdobyła drużyna męska z OSP Stary Nart  i drużyna kobieca z OSP Jeżowe. 

Szczegółowe wyniki zawodów w protokole końcowym

Marek Stępak i Ryszard Bugiel – wójtowie obu sąsiednich gmin i współgospodarze zawodów nagrodzili zwycięzców i wszystkie drużyny, które brały udział w zawodach, podziękowali za wspaniałe współzawodnictwo Druhen i Druhów strażaków oraz zapewnili o kontynuacji tej atrakcyjnej formy sąsiedzkich zawodów strażackich.

Zwycięskie drużyny od I do III miejsca otrzymały puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez gospodarzy obu gmin. Dla strażaków z gminy Jeżowe ufundował je Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, zaś dla strażaków z gminy Kamień, Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel.
Zawody zorganizowały; OSP Jeżowe, Oddział Zarządu Gminnego ZOSP RP w Jeżowem , Komenda Powiatowa PSP w Nisku i samorząd gminy Jeżowe. Pomocy w organizacji zawodów udzieliły: ZS Jeżowe Centrum i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem.
W zawodach wzięli udział goście honorowi zawodów m.in. Starosta Niżański Robert Bednarz, Komendant Powiatowy PSP w Nisku  St. bryg. Krzysztof Skrzypek, W-ce Prezes O. Zarządu Powiatowego ZOSP RP Edward Szast, radni i sołtysi obydwu gmin i licznie zgromadzona publiczność.

Fot. Zbigniew Bednarz