Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym, jak co roku 21 listopada, obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, który został wprowadzony mocą ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku.

Ustanowienie go jest szczególnym wyrazem uznania dla wszystkich pracowników socjalnych i pomocy społecznej. Podkreśla ich rolę i znaczenie dla społeczeństwa. Wykonywany przez pracowników socjalnych zawód,  jest zawodem trudnym, odpowiedzialnym, wymagającym szerokiej wiedzy i umiejętności. Nieustannie ewoluuje, mierzy się z nowymi zadaniami będącymi odpowiedzią na pojawiające się problemy i wyzwania.

Z tej okazji wszystkim pracownikom socjalnym, osobom, zaangażowanym w działania na rzecz osób potrzebujących, a w szczególności pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowem składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za trud, poświęcenie i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków. Życzę, aby niesienie pomocy potrzebującym było źródłem satysfakcji, ludzkiej wdzięczności i życzliwości. Niech zmaganiom w codziennej pracy towarzyszą słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Jeżowe

Marek Stępak